%100 YERLİ ÖZ SERMAYE

1 Ocak 2004 tarihinde, Konya Organize Sanayi Bölgesinde 29.000 m2 açık, 40.000  m2 kapalı alanda üretime başlayan Etap Kimya, Toz Deterjan, Sıvı Deterjan,  Asit Grubu Deterjan ve Endüstriyel Temizlik Ürünleri üretmekte olup, yerli 4 büyük toz deterjan üreticisinden biridir.

Toplam ticaretimizin %35’i ihracat - %35’i Yurtiçi bayiler ve %30’u ulusal kanallar oluşturmaktadır.

TOZ DETERJAN ÜRETİM KULESİNDE; elde yıkama toz deterjan ve otomatik çamaşır makinaları için matik deterjanları,

SIVI DETERJAN ÜRETİM TESİSİNDE; sıvı bulaşık deterjanı, yumuşatıcı, cam ve yüzey temizleyicileri, mutfak-banyo temizleyicileri, asit ve alkali bazlı ev temizlik ürünleri

KOZMETİK ÜRETİM TESİSİNDE ise  sıvı el sabunu ve şampuan üreterek Türkiye’nin önde gelen deterjan üreticilerinden biri haline gelmiştir

Ana markalarımız Yetiş ve Puffy dışında Şef, Çiğdem, Renax, Hail ve Yetgon markalarımızla sektörde çeşitliğimizi sürdürmekteyiz. Üretimde Kalite ve Standardı temel prensip edinen firmamız, ulusal zincir mağazaların Private Label deterjan üretimlerini de gerçekleştirmektedir.,

Dış ticarette “PUFFY” markamız ile önemli atılımlar gerçekleştirmiş olup, Ortadoğu,  Türk Cumhuriyetleri, Afrika ve Balkan Ülkelerine ihracat yapmaktayız. Yeni pazarlar için de ihracat çalışmalarımız devam etmektedir

İç piyasada da “YETİŞ” markamız ile önemli yatırımlar yapan firmamız, oluşturduğumuz bölge bayileri ile geleneksel kanal ve perakande sektörüne hizmet vermektedir.

MİSYONUMUZ

İnsana ve doğaya saygılı , kaliteyi ve müşteri memnuniyetini birinci planda tutan ürünler üretebilmek ve sürdürülebilir bir ticaret yapabilmektir. Bunun için tüketici memnuniyetini en üst düzeyde tutarak “sürekli gelişim ve sürekli değişim” ilkeleri ile AR&GE ve ÜR&GE çalışmalarına devam etmekteyiz. 

VİZYONUMUZ

"Temizlik Medeniyettir." ilkesi ile temizliğe güç veren ürünler üretmek ve geleceğe güvenle bakmaktır. Bu sayede yurt içi ve yurt dışı pazarlarda kaliteli, hesaplı ve yeni ürünlerle, sektöründe lider firma olma hedefimiz üst düzeydedir.

KALİTE

ETAP Kimya olarak öncelikli hedefimiz ; tüketicilerimize günlük hayatı kolaylaştıran, çevreye ve sosyal sağlığa duyarlı ürünler sunmaktır. Bu hedefimizi göz önünde bulundurarak, müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve müşteri memnuniyetini arttırmak için, öncelikle ürün güvenliğini garanti ederek, ürün kalitesini sürekli olarak geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

ETAP Kimya olarak ürettiğimiz her ürün için, hem yurt içinde hem de yurt dışında yasal yükümlülüklerimizi gerektiği şekilde yerine getirmekteyiz. Yurt içi ürünlerimiz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı düzenlemelerine uygun olarak tescillenmektedir.

KALİTE BELGELERİMİZ

ISO 9001 Belgemiz için tıklayın

ISO 45001 Belgemiz için tıklayın

ISO 14001 Belgemiz için tıklayın